Hakkımızda

ALBATROS 1996 yılında ALBATROS Yamaç Paraşütü Derneği olarak kuruldu.

Albatros ‘un kurucuları, Türkiye’de yamaç paraşütü sporunu ilk öğrenen, icra eden ve öğreten kişiler arasındadır. 25 yıla aşan tarihine baktığımızda, ALBATROS ‘un  yamaç paraşütü sporunu Türkiye ‘ye getiren, tanıştıran öncü topluluklardan olduğunu gururla söyleyebiliriz. Aynı şekilde ALBATROS, hava sporları konusunda kurulmuş ilk bağımsız demokratik  sivil toplum örgütüdür.

ALBATROS, sivil yapılanmadaki bu öncülüğünü, Hava Sporları Federasyonu kurulması için uzun yıllar süren çaba ve çalışmalarda da sürdürmüş, hava sporcularını ortak bir amaç etrafında toplamayı başaran bir cazibe merkezi konumunu korumuştur.

2006 yılında ALBATROS Sportif Havacılık Derneği olarak tüm hava sporlarını kapsayacak şekilde yenilenen derneğimiz, 2008 yılında kurulan Türkiye Hava Sporları Federasyonu ‘na üye olarak Spor Kulübü statüsü kazanmıştır. Bugün 40 ‘ın üzerinde lisanslı sporcusuyla Türkiye’deki en büyük ve en faal hava sporları kulüplerinden biridir.

ALBATROS, alanındaki başarıları ile her zaman kendinden bahsettiren bir kulüp olmuştur. Yarışmalarda aldığı başarıların yanı sıra, 2011 yılında aldığı açık mesafe uçuş rekorunu, 2014 yılında  3 sporcusuyla muhteşem bir üçlü rekor ile yenilemiştir.

Üyelik:

Albatros’a üyelik çok kolay. Bu bağlantıdan online başvuru yapabilirsiniz.

Tüzük:

Hertürlü detaylı bilgi için tüzüğümüzü indirip, ilgili bölüme göz atabilirsiniz:

Albatros Tüzük (12.01.2019)